از کجا بدانم بوتاکس اصل است ؟

علم پزشکی در دهه های اخیر کمک های زیادی به زیباتر شدن انسان ها کرده است . یکی از نگرانی های اساسی انسان ها به خصوص در میان خانم ها ، پیر شدن چهره است. علم پزشکی راهکارهای زیادی در این زمینه ارائه کرده است. از تجویز انواع کرم ها ، عمل های جراحی تا تزریق بوتاکس.اما هر روزه نیز خبرهای بسیار متنوعی درباره عوارض ناشی از استفاده از این روش به گوش می رسد که موجب نگرانی می گردد.

با کمی تحقیق متوجه می شوید که عوارض ایجاد شده ناشی از تزریق بوتاکس مربوز به دو عامل ناشی بودن پزشک و تقلبی بودن بوتاکس بستگی دارد.

بوتاکس های تقلبی قاچاق بوده و مورد تایید هیچ ارگانی نیستند لذا داروخانه ها هم مجاز به فروش آنها نبوده و معمولا” درداروخانه یافت نشده بلکه مخفیانه به برخی پزشکان یا آرایشگران فروخته می شوند.

بر این اساس :

1 ) بوتاکس که ساخت کمپانی «آلرگان » امریکاست در ایران تقریبا” نایاب است لذا باید در اصالت نمونه های موجود در ایران شک کرد. ولی خوشبختانه مارک دیگر آن یعنی « دیسپورت » که ساخت انگلستان است به طور رسمی به کشور وارد می گردد و به شکل ویال های 500 واحدی در داروخانه های معتبر به فروش می رسد.

1 2

2 ) هر ویال Dysport قیمتی در حدود 400 هزار تومان دارد. قیمت های بسیار پایین در حد 30 هزارتومان تقلبی و خطرناک هستند.

3 ) دیسپورت ساخت کمپانی Ipsen در کشور انگلستان تولید می شود. مواردی که روی آنها ساخت کانادا درج شده است تقلبی هستند.

3

4 ) هر ویال دیسپورت 500 واحدی است که مقدار زیادی می باشد  و برای استفاده برای سه نفر کفایت می کند. از آنجا که دارو پس از باز شدن قابلیت نگهداری زیادی ندارد ، هرگز اجازه ندهید پزشک از ویال باز شده برای شما استفاده کند و تاکید کنید حتما در جلوی چشم شما ویال را باز کند.

البته ویال های 300 واحدی نیز وجود دارد که در ایران کمیاب است.

5 )  از پزشک خود بخواهید که بوتاکس را نسخه کند تا خودتان آن را از داروخانه تهیه نمایید ، پزشکی که بوتاکس تقلبی مصرف می کند از این کار سرباز می زند و برای این کار خود بهانه های مختلفی می آورد مثلا” می گوید «این دارو کمیاب است و من خود به سختی آن را فراهم کرده ام» ، یا «این دارو در ایران نیست و خود شخصا” آن را از کانادا وارد کرده ام» ، یا « این دارو مخصوص من از دوبی وارد شده و در داروخانه ها پیدا نمی شود » ، و دهها بهانه مشابه .

3 comments

  • واقعا متن عالی بوود.به تمام دوستان عزیز و همکاران سایت WIKIFAKE خسته نباشید می گم.من خودم به عنوان یک متخصص برای نوشتن مقاله ای با عنوان نکات تشخیص اصلی بودن بوتاکس BOTOX استفاده کردم.
    در صورتیکه مایل بودین می تونین مقاله رو از آدرس زیر مطالعه کنید. صمیمانه آماده شنیدن نظراتتون هستم:http://bit.ly/2JwO1Wd

    • ارائه مطالب جدید در دستور کار روزانه تیم ویکی فیک قرار دارد.
      از توجه و حسن نظر شما سپاسگزاریم

آگهی ویژه

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.