چگونه آیفون 7 پلاس اصلی را از نمونه های تقلبی آن تشخیص دهیم ؟ (برای اولین بار به زبان فارسی)

طبق روال 9 سال اخیر، شرکت اپل نسخه دیگری از گوشی های هوشمند خود یعنی آیفون را در ماه سپتامبر منتشر کرد. آیفون 7 ! iPhone 7 شباهت های بسیار زیادی با نسخه 6 آیفون دارد. اگر از کمی باریک تر شدن iPhone نسبت به نسل های قبلی و حذف جک 3.5 میلیمتری بگذریم، تفاوت عمده iPhone 6 و iPhone 7 تنها در ضد آب بودن آیفون 7 است.

نسخه بزرگ تر آیفون 7 (5.5 اینچی ) یعنی iPhone 7 Plus  نیز طبق عادت کمپانی apple با فاصله اندکی وارد بازار شد. هر چند که انتظار می رفت نمونه های تقلبی این محصول نیز به بازار عرضه شود اما کمتر کسی فکر می کرد نسخه تقلبی آیفون 7 پلاس با این سرعت و با این حد از شباهت و نزدیکی توسط چینی ها تولید شود. نسخه های تقلبی iPhone 7 plus به اندازه ای به نمونه اصلی شبیه است که حتی کاربران قدیمی آیفون نیز به سختی قادر به تشخیص آن هستند.

سیستم عامل ios 10 آیفون 7 تقلبی به قدری ظریف کپی و شبیه سازی شده که باید مدتی با آن کار کنید تا متوجه تقلبی بودن محصول بشوید. با توجه به قیمت بسیار بالای iPhone 7 plus و احتمال سوء استفاده و کلاه برداری ، تیم فنی ویکی فیک برای اولین بار تفاوت های ظریف و دقیق این محصول اپل را به زبان فارسی در اختیار شما قرار می دهد تا آیفون 7 پلاس را مطمئن خریداری کنید :

1 ) بسته بندی برخی نمونه های تقلبی آیفون 7 فاقد تصویر گوشی است و روی جعبه کاملا سفید است. نمونه های اصلی دارای تصویر گوشی هستند. البته در بعضی نمونه های تقلبی این تصویر بر روی جعبه وجود دارد لذا صرف وجود تصویر گوشی روی جعبه ،دلیلی بر اصل بودن آن نیست.

2 ) در نمونه های تقلبی برای برداشتن سلفون روی جعبه بسته بندی چاره ای جز استفاده از یک چاقو یا تیغ ندارید این در حالی است که در بسته بندی اصلی به صورت هوشمندانه ای زایده ای در نظر گرفته شده که با استفاده از آن سلفون روی جعبه به راحتی برداشته می شود.

3 ) نوشته های روی جعبه اصلی iPhone 7 نسبت نمونه تقلبی اندکی کم رنگ تر و بین سیاه و خاکستری است. نمونه های تقلبی از نوشته های به مراتب پر رنگ تری دارند.

4 ) در نمونه های تقلبی بعد از باز کردن جعبه بلافاصله گوشی قابل رویت و در دسترس است اما در نمونه های اصلی گوشی زیر کاتالوگ قرار دارد.

5 ) در نمونه های تقلبی گوشی در یک پاکت پلاستیکی قرار دارد. شرکت اپل تا کنون  هیچ iPhone اصلی را در پاکت پلاستیکی قرار نداده است.

6 ) در نمونه های تقلبی در قاب پشت گوشی علامت های FCC و … قرار دارد که در نمونه اصلی وجود ندارد.

7) برای برداشتن کاتالوگ در نمونه اصلی شیاری در بالای آن قرار دارد و در نمونه تقلبی زایده ای در وسط پاکت کاتالوگ. محتویات کاتالوگ اصلی به صورت کشویی از بالای پاکت آن خارج می شود در حالی که در نمونه تقلبی باید پاکت باز شود.

8 ) در هنگام بالا آمدن گوشی، صفحه نمونه اصلی آیفون 7 به صورت واضحی از نمونه تقلبی آن تاریک تر است.

9 ) قبل از بالا آمدن کامل گوشی آیفون 7 اصلی ، گوشی به چندین زمان پر کاربرد دنیا عبارت سلام (Hello) را نمایش می دهد. نمونه تقلبی iPhone7 چنین ویژگی ندارند.

10 ) در بسیاری از نمونه های تقلبی در هنگام فشردن کلید Home صدای کلیک نسبتا بلندی شنیده می شود  این صدا در نمونه های اصلی بسیار نرم و ظریف است و به سختی شنیده می شود.

11 ) در برخی نمونه های تقلبی دوربین در حرکات سریع دارای لگ (Lag) یا مکث است. چنین موردی هیچگاه در نمونه های اصلی وجود ندارد.

12 ) همانطور که می دانیم در iPhone 7 plus جک 3.5 میلیمتری برای گوش دادن به موسیقی حذف شده است و به جای آن از همان رابط لاتینینگ استفاده می شود. لذا اگر ایرفون گوشی دارای جک 3.5 میلیمتری بود قطعا با یک نمونه تقلبی رو به رو هستید.

9 comments

آگهی ویژه

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.