چگونه ساعت رولکس GMT-Master II اصلی و تقلبی را تشخیص دهیم ؟

ساعت های رولکس را به جرات می توان دقیق ترین ساعت های جهان دانست که در طراحی و ساخت آنها از پیشرفته ترین فناوری های مهندسی استفاده کرد.کیفیت بالای ساخت، زیبایی و دقت فاکتورهایی است که در حد کمال در ساعت های سوییسی ROLEX وجود دارد.

اگر سوییس را پایتخت تولید ساعت های بی نقص دنیا بدانیم، رولکس (Rolex ) مغز ایده پرداز و قلب تپنده آن است.

ساعت های مدل جی ام تی مستر 2 که نمونه امروزی تر GMT-Master است. سابقه ای 70 و چند ساله دارد. این ساعت ها ابتدا برای خلبانان طراحی شد و بعدها عموم مردم به آن دسترسی پیدا کردند. خلبانان آخرین پرواز آزمایشی هواپیماهای ما فوق صوت کنکورد همه ساعت های رولکس GMT-Master  به دست داشتند.

اگر قصد دارید هزینه زیادی برای ساعت خود انجام دهید و روکلس جی ام تی مستر 2 را بخرید بهتر است قبل از خرید تفاوت های نمونه اصلی و تقلبی آن را که با دقت نسبتا زیادی شبیه سازی شده است را بدانید. چرا که ممکن است پول خود را صرف خرید یک یاعت تقلبی کنید.

تیم فنی ویکی فیک برای اولین بار تفاوت های نمونه اصلی و تقلبی این ساعت بی نظیر را آماده و تدوین کرده است :

1 ) ساعت های Rolex GMT-Master II  همراه با یک کیف مقوایی ارائه می شود. ر.ی کیف نمونه اصلی لوگوی رولکس در قسمت پایین و با رنگی شبیه به رنگ کیف درج شده است. در نمونه تقلبی این لوگو همراه با نام Rolex در وسط کیف و با رنگ طلایی درج شده است.

2 ) رنگ جعبه در نمونه های اصلی این مدل از ساعت رولکس کرمی است. لوگوی درج شده روی جعبه باید همرنگ جعبه و به صورت برجسته باشد. جعبه نمونه تقلبی اغلب سفید نیست و لوگو با رنگی متفاوت و غیر برجسته درج شده است.

3 ) کاتالوگ نمونه اصلی جدای از دیگر تفاوت های آشکار ظاهری بسیار مفصل تر از نمونه تقلبی است.

4 ) لوگوی درج شده روی زبانه جعبه اصلی باید طلایی رنگ و عبارت ROLEX باید سبز رنگ باشد. در نمونه تقلبی هر دو مورد طلایی رنگ هستند.

5 ) لوگوی رولکس که به صورت جداگانه روی جعبه اصلی نصب شده بسیار با کیفیت تر از نمونه تقلبی است.

6 )  جعبه نمونه اصلی ساعت جی ام تی مستر  به خصوص در گوشه ها و حاشیه ها دارای کیفیت بسیار بالایی است در حالی که که در نمونه تقلبی دقت کافی در ساخت لوگو به کار نرفته است.

7 ) ROLEX از سال 2015 به بعد رنگ تگ های داخل جعبه را از زرشکی به سبز تغییر داد. همچنین تغییراتی در محتوای نوشته های روی تگ ایجاد شده است. اگر اعت شما ساخت سال 2015 به بعد است به این تفاوت ها و تغییرات دقت کافی داشته باشید.

کیفیت تگ را نیز بررسی کنید تا در عالی ترین حد ممکن باشد.

8 ) ساعت رولکس مدل GMT-Master II اصلی دارای یک محافظ پلاستیکی (شبیه محافظ لنزهای دوربین) بر روی شیشه ساعت هستند که در هنگام استفاده می توان آن را جدا کرد. نمونه های تقلبی فاقد این مورد هستند.

9 ) ضمانتنامه ساعت در نمونه اصلی در یک درب مخفی داخل جعبه ساعت قرار دارد که در نگاه اول قابل تشخیص نیست. در نموه تقلبی شرایط کاملا متفاوت است.

10 ) کارت گارانتی نمونه اصلی Rolex GMT-Master II دارای یکی لبه مغناطیسی مانند کارت های بانکی و اعتباری است که در هنگام لزوم توسط شرکت رولکس برای تشخیص اصالت ساعت به کار می رود. نمونه های تقلبی فاقد این مورد هستند.

11 ) شکل قسمت ابری که ساعت به دور آن بسته می شود در نمونه اصلی و تقلبی جی ام تی مستر 2 با هم تفاوت دارد.

12 ) حاشیه مدرج دور ساعت که در واقع ساعت دوم است، در نمونه اصلی بدون صدا قابل چرخاندن است اما در نمونه تقلبی با چرخاندن این قسمت صدای تیک شنیده می شود.

13 ) در نمونه اصلی با تنظیم ساعت و عقب و جلو بردن عقربه ها با رسیدن به ساعت 24 تاریخ ساعت نیز تغییر می کند این خاصیت در نمونه های تقلبی ساعت مشاهده نمی شود.

14 ) بند استیل ساعت رولکس مدل جی ام تی مستر 2 از جنس استیل 940L است و در صنایع هوافضا و شیمیایی استفاده می گردد لذا بسیار صاف و صیقلی است. مسلما چنین موردی در نمونه های تقلبی مشاهده نمی شود.

15 ) وزن نمونه اصلی 152 گرم و نمونه تقلبی 147 گرم است. این اختلاف اندک برای یک ساعت گرانقیمت و لوکس مانند رولکس GMT-Master II خیلی زیاد است و نشان دهنده تفاوت های بنیادی در ساخت ساعت اصلی و تقلبی است.

اضافه کردن نظر

آگهی ویژه

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.