چگونه گیفت کارت های اصلی اپل را تشخیص دهیم ؟

بسیاری از اپلیکیشن ها، بازی‌ها و… موجود در App Store و یا iTunes رایگان هستند و نیاز به پرداخت هزینه ندارند اما برای دانلود برخی دیگر از آن‌ها نیازمند پرداخت پول هستید که برای این منظور شرکت، گیفت کارت‌های اپل iTunes را طراحی کرده است که با خرید آن‌ها و وارد کردن شماره سریال آن کارت می‌توانید بازی یا اپلیکیشن موردنظر خود را دانلود نمایید.

در سال‌های اخیر با توجه به محبوبیت محصولات اپل در میان کاربران شاهد افزایش این نوع کلاهبرداری ها نه تنها در کشورمان بلکه در کشورهای مختلف جهان بوده‌ایم. برای مثال در 9 ماه گذشته سال 2016 در انگلستان بیش از 500 میلیون پوند بابت فروش گیفت کارت‌های تقلبی اپل iTunes کلاهبرداری انجام شده است.

کاربران ایرانی برای تهیه گیفت کارت‌ها به سایت‌های فروشنده گیفت کارت مراجعه می‌کنند. در این بین متاسفانه افراد سودجو و شیاد با انجام تبلیغات گسترده و ارائه قیمت‌های پایین و وسوسه کننده اقدام به کلاهبرداری از کاربران ناآگاه و ساده لوح می‌کنند و کارت‌های تقلبی و شماره سریال‌های فاقد اعتبار را به آن‌ها می‌فروشند و ازآنجایی‌که نیاز نیست کارت را به‌صورت فیزیکی به خریدار تحویل دهند، فقط یک شماره سریال غیره واقعی و تقلبی را د ازای دریافت مبلغی برای شخص ارسال می‌نمایند.

برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی ابتدا سعی کنید تا گیفت کارت های فیزیکی را خریداری کنید.

توجه داشته باشید که گیفت کارت های آمریکامعمولا (نه به صورت کلی) با کد  xxbt و xxbb شروع می شود که مطمئن تر هستند . هر چند چک کردن این موضوع چندان آسان نیست.

اگر فروشنده گیفت کارت ادعای کاربردهای دیگری به جز خرید از iTunes و App Store مانند برقراری تماس تلفنی و … را داشت در اصالت و صحت گیفت کارت شک کنید. این کد ها کاربردی جز خرید خدمات نرم افزاری اپل را ندارند.

itunes100giftcard

1 نظر

آگهی ویژه

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.